Методична робота

Організуючим центром всієї методичної роботи з педагогічними кадрами є методичний кабінет

Методична робота дошкільного навчального закладу "Малятко" спрямована на вивчення та впровадження в практику роботи педагогічних працівників теорії і методики розвитку,навчання і виховання дітей дошкільного віку,яка полягає у оволодінні сучасною методологією,збагаченні досвіду педагогів новими прогресивними методами та засобами навчання і виховання,впровадження новітніх теоретичних розробок,позитивного досвіду,сучасних педагогічних технологій.

Центром методичної роботи дошкільного закладу є методичний кабінет,в якому зосереджено необхідні матеріали та педагогічні посібники відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти,програми розвитку дитини дошкільного віку "Українське дошкілля" та систематизовані за лініями розвитку:"Фізичний розвиток","Соціально-моральний","Пізнавальний розвиток","Мовленнєвий розвиток","Художньо-естетичний","Креативний розвиток","Співпраця з батьками".

В наявності дитяча та методична література,законодавчі та нормативні документи.

У методичному кабінеті зібрано матеріали з досвіду роботи вихователів (зразки перспективних планів роботи,конспекти занять,сценарії ранків тощо),методичні розробки та рекомендації.Всі матеріали методичного кабінету впорядковані відповідно до освітніх ліній Базового компонента.

У методичному кабінеті організовуються виставки,як епізодичні так і постійно діючі:"Новинки методичної літератури","Працюємо за новою програмою","Готуємось до педагогічної ради","Вивчаємо педагогічну спадщину".

Весь матеріал методичного кабінету ефективно використовується педагогами під час освітнього процесу.В методичному кабінеті в наявності теоретичний та практичний матеріал з різних технологій та методик.

В методичному кабінеті плануємо створити "Банк даних" інновацій та нововведень з визначенням проблеми,цілей нововведення,прогнозованих результатів.

Відповідно до Положення  про Всеукраїнський огляд-конкурс  на кращий стан фізичного виховання ,наказу Міністерства освіти і науки України « Про проведення  Всеукраїнського огляду-конкурсу на  кращий стан фізичного виховання у дошкільних навчальних закладах », наказу департаменту освіти і науки,молоді і спорту Закарпатської ОДА  « Про проведення 1 і 11 етапів Всеукраїнського огляду – конкурсу  на кращий стан фізичного виховання в ДНЗ « , наказу управління освіти ,молоді і спорту  Іршавської РДА  « Про проведення 1 етапу  Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в ДНЗ району » та з метою підвищення якості  навчально-виховного процесу ,стимулювання педагогічного  колективу до творчої роботи  з фізичного виховання ,популяризації здорового способу життя  серед дітей дошкільнят   проведено в  Іршавському дошкільному навчальному закладі № 3 майстер-клас для вихователів   даного дошкільного заклад на тему « У здоровому  тілі- здоровий дух».  Педагоги удосконалювали  фахову майстерність,активізовувався їхній творчий потенціал,підвищувався рівень поінформованості педагогів про здоровий спосіб життя.

Формуючи у вихованців здоров’язбережувальну компетентність,педагоги самі  мають усвідомлювати її суть і значення.Тож завдання завідувача і методиста дошкільного закладу –систематично перевіряти та поглиблювати знання вихователів,збагачувати педагогів різними формами роботи,спрямованої на формування в дітей знань про здоров’я та здоровий спосіб життя.

Поданий майстер-клас  демонструє ,як цікаво й різноманітно можна організувати таку роботу.

Вправа "Дерево здоров"я"

Гра-двобій " Що робити, аби бути здоровим"

Інтерактивна вправа "Весела фізкультхвилинка"

Рухлива гра "Хокей з мітлами"